Sıkça Sorulan Sorular

ÇOK SIK KARŞILAŞTIĞIMIZ SORULARIN YANITLARI
ULAŞIM HAKKINDA BÜYÜKADA’DA AKTİVİTE OTELİMİZDE FORMLAR
GOOGLE MAPS görüntümüz
BÜYÜKADA’ya nasıl gelinir?
ULAŞIM TARİFESİ
FAYTON TURLARI
BİSİKLET TURLARI
RESTORANLAR
PRENSES KOYU PLAJI
PLAJ Alternatifleri
ODALARIMIZ
ODA SÜSLEMELERİ
MEMNUNİYET ANKETİ
Hakkımızdaki Yorumlar
KUMSAL CLUB CARD
insan kaynakları
Mail-Order Formu
Express Check-In

Evet biz Marmara’nın incisi Büyükada’nın en güzel ve en şirin oteliyiz. Fakat resepsiyonumuza hergün binlerce telefon geliyor ve çoğu da direk otel ile ilgili olmayabiliyor. Örneğin Büyükada ile ilgili çok soru alıyoruz. Nereden bisiklet kiralanır? Nerede denize girilir? Nerede yemek yenir? Büyükada’da nerede gezilir? Öyle ki çoğu zaman kendimizi telefonda Büyükada hakkında bilgi verirken buluyoruz. Siz sevgili misafirlerimize daha iyi hizmet verebilmek ve telefonda bu bilgi verme süresini biraz daha kısaltabilmek adına, çok sık aldığımız sorular için böyle bir sayfa oluşturalım istedik. Umarız sizin sorularınızın yanıtı da aşağıda vardır. Yoksa lütfen bize yöneltin sorularınızı. Hem sorularınızı yanıtlayalım, hem de bu listeye ekleyelim.

1) BÜYÜKADA’da NEREDE YEMEK YENİR?

BÜYÜKADA’daki RESTORANLAR konusunda inanılmaz çok soru alıyoruz. Bu nedenle şöyle bir restoranlar sayfası yapma gereği duyduk. Bu sayfada bizim bilgimiz dahilindeki restoranların resimleri, telefonları, adresleri, web siteleri ve ayrıca bu restoranlar hakkında FEŞMEKAN isimli web sitesinde yer alan yorumlara linklerini bulabilirsiniz.

Buyukada Restoranları

Ayrıca sayfanın en altında, bu restoranların KUMSAL BUTİK OTEL’e uzaklığını Google haritası üzerinden gösteren krokiler yer almaktadır. Çok daha detaylı bilgi için Büyükada’daki restoranlar linkine tıklayınız.

Buyukada Restoranları

Bu restoranların çoğu vapur iskelesine çok yakındır. Çoğu vapur iskelesinden otelimize yürüme güzergahı üzerindedir. Saymak gerekirse: Kapri, Milto, Milano, By Şükrü, Lido, Ali Baba, Façyo, Sefanın Yeri, Antepli, Konak, Köşem, Sultanahmet Köftecisi.

Buyukada Restoranları

Çok daha detaylı bilgi için Büyükada’daki restoranlar linkine tıklayınız.

2) BÜYÜKADA’da NEREDEN BİSİKLET KİRALANIR?

BÜYÜKADA’da bisiklet kiralayabilirsiniz?. Marmara’nın incisi, adaların en güzeli Büyükada’ya vardınız! Büyükada’da ne yapılır? Tabii ki bisikletle tur yapılır:) Büyükada’da iki çeşit tur yapabilirsiniz: Büyük tur ve küçük tur. Bisikletle küçük tur 1 saat sürerken, büyük tur 2 saat sürmektedir. Büyük tur ve küçük tur güzergahlarını bu sayfanın sonundaki haritadan görebilirsiniz. Küçük tur güzergahı mor ile işaretlenmiştir. Büyük tur güzergahı ise ve mor ve yeşil ile işaretlenmiş güzergahların tamamını kapsamaktadır. Büyük ve küçük tur güzergahı üzerinde çok güzel köşkler, villalar ve tarihi yapılar yer almaktadır. Ama biz sizin yerinizde olsak sadece ana arterlerde dolaşmayız. İç sokaklara da kırarız bisikletin direksiyonunu. Büyükada ile ilgili keşfedilecek çok şey var ara sokaklarda! Ünlü bir Türk düşünürümüzün de söylediği gibi, Büyükada’da hayat aralarda yaşanıyor.

Çok ucuz fiyatlara, saatlik veya günlük olarak bisiklet kiralamak mümkün. Büyükada’nın en güvenli, en bakımlı ve en ucuz biskikletlerini TREK Bisiklet dükkanından bulabilirsiniz. Bisikletleri saatlik veya günlük olarak çok ucuza kiralayabilirsiniz.

TREK Bisiklet Kiralama Dükkanı
*** Telefon: 216-382-5650
kumsal butik İşletme: TREK Bisiklet Büyükada Şubesi. Bisiklet kiralanabilir.
Adres: 23 Nisan Caddesi No:23 BÜYÜKADA/İSTANBUL
Telefon: 216-382-5650
Grup olarak kiralama için telefon:
0532-694-1650
Hangi Aktivitelere Uygun:
Adada bisiklet ile küçük veya büyük tur yapmak.
Web Sitesi: http://www.adalarbisiklet.com
TREK Bisiklet’ten çok ucuza saatlik veya günlük bisiklet kiralayıp, Büyükada’da dilediğinizce gezebilirsiniz.

kumsal butik kumsal butik

TREK BİSİKLETİN KONUMU:

YOL TARİFİ: Denizi arkanıza alın. Vapur iskelesinden çıktıktan sonra, tam karşınızda bir saat kulesi göreceksiniz. Saat kulesine doğru ilerleyin. Saat kulesinin arkasında, köşede Hacıbaba dondurmacısı bulunmaktadır. Hacıbaba Dondurmacısının yanında Tuba Butik, Tuba Butik’in hemen yanında ise TREK Bisiklet dükkanı yer almaktadır. TREK BİSİKLET (0216-382-5650)

TREK Bisiklet

Adada iki çeşit tur yapabilirsiniz: Büyük tur ve küçük tur. Küçük tur 1 saat sürerken, büyük tur 1.5 saat sürmektedir. Büyük tur ve küçük tur güzergahlarını aşağıdaki haritadan görebilirsiniz. Küçük tur güzergahı mor ile işaretlenmiştir. Büyük tur güzergahı ise ve mor ve yeşil ile işaretlenmiş güzergahların tamamını kapsamaktadır.

3) BÜYÜKADA’da FAYTON TURLARI NASIL OLUYOR?

Fayton turları nasıl oluyor? Fayton nereden kiralanır?

Fayton ile Büyükada’da gezmek için en güvenli adres: AŞIKLAR FAYTON Turizm A.Ş. Fayton turu ile ilgili çok daha detaylı bilgi almak isterseniz şu linki tıklayınız: Büyükada Fayton Turu

Fayton Turu

Anlaşmalı olduğumuz AŞIKLAR FAYTON Turizm A.Ş. faytoncuları ile en ucuz ve en kaliteli ada turu garantisi ediyoruz. AŞIKLAR FAYTON Turizm A.Ş. şirketinin sahibi doğma büyüme adalı olan ve 3 nesildir fayton hizmeti veren bir ailenin oğlu olan Büyükada’nın yağız delikanlılarından Halil İbrahim Bey’dir. AŞIKLAR FAYTON Turizm A.Ş. de çalışan diğer iki faytoncu da yıllardır bu mesleği icra eden, misafirlerimize çok nazik davranan Büyükada sakinlerinden Yusuf Bey ve Hasan Bey’dir. AŞIKLAR FAYTON Turizm A.Ş. faytoncularının en önemli özellikleri, kuru kuru ada turu yaptırmak yerine, arzu ettiğiniz takdirde yol boyunca size Büyükada hakkında bilgi verebilmeleridir. Kendilerine aşağıdaki numaralardan ulaşıp ada turu için randevu alabilirsiniz:

AŞIKLAR FAYTON Turizm A.Ş.
*** Telefon: Faytoncu Halil İbrahim: 0537-378-3359
kumsal butik İşletme: Büyükada’nın en güvenilir fayton gezisi hizmetini veren yarım asırlık bir şirket.
Telefon bilgileri:

 • Faytoncu Halil İbrahim: 0537-378-3359
 • Faytoncu Yusuf: 0536-349-7059
 • Faytoncu Hasan: 0536-713-6252

Hangi Aktivitelere Uygun: Plajda sereserpe birgün geçirmek.
Web Sitesi: fayton-ile-buyukada-turu

Anlaşmalı olduğumuz AŞIKLAR FAYTON Turizm A.Ş. faytoncuları ile en ucuz ve en kaliteli ada turu garantisi veriyoruz. Büyükada’da fayton turu ile ilgili tüm merak ettiklerinizi şu linkten öğrenebilirsiniz: fayton-ile-buyukada-turu

kumsal butik

Adada iki çeşit tur yapabilirsiniz: Büyük tur ve küçük tur. Küçük tur 1 saat sürerken, büyük tur 1.5 saat sürmektedir. Büyük tur ve küçük tur güzergahlarını bu sayfanın sonundaki haritadan görebilirsiniz. Küçük tur güzergahı mor ile işaretlenmiştir. Büyük tur güzergahı ise ve mor ve yeşil ile işaretlenmiş güzergahların tamamını kapsamaktadır.

4) BÜYÜKADA’da NEREDE DENİZE GİRİLİR?

BÜYÜKADA’da nerede denize girilir?

Deniz ve plaj konusunda inanılmaz sayıda soru alıyoruz. Denilebilir ki, toplam telefon görüşmelerinin %50 sini deniz ve plaj sorularına ayrılan zaman kaplıyor. Bu soruların yanıtını daha sağlıklı (ve bir kere de ve son kez!) vermek adına bu web sitesini oluşturduk:

Büyükada’da denize girme alternatifleri

Büyükada’da birçok denize girme alternatifi vardır. Biz yukarıdaki web sitesinde birkaç tane alternatifi tanıtmaya çalışıyoruz. İlk olarak otele yakın özel veya halka açık yerlerden bahsediyoruz. Sonra da anlaşmalı olduğumuz PRENSES KOYU PLAJI‘ndan bahsediyoruz.

Bizim otelimizin önünde direk kendi plajımız yoktur. Otelimiz sahile paralel olan ALTINORDU caddesinde yer almaktadır. Otelden çıkıp 40-50 adım yürüdüğünüzde sahil boyunca uzanan halka açık bir kıyı şeridine ulaşacaksınız. Kimi misafirlerimiz buradan denize girerken, kimi misafirlerimiz de özel plajları tercih etmektedir.

Büyükada’nın yerli halkı ve yazın 3 ay konaklamaya gelen yazlıkçı halkı, yaz aylarında Büyükada’nın serin sularına kendilerini güven içerisinde bırakarak serinlemektedir. Yapılan ölçümlere göre Büyükada denizinin çok temiz olduğu tespit edilmiştir. Denizdeki tuz oranı çok yüksek olduğundan, direk kanalizasyonun aktığı bir yerden denize girmiyorsanız, denizden mikrop kapma şansınız yolda hiç tanımadığınız bir erkeğin size çiçek vermesinden daha azdır:) Bildiğiniz üzere, İstanbulda arıtma tesisleri kurulmuştur ve son bir kaç yıldır hiçbir yerde kanalizasyon denize akıtılmamaktadır. Bu yazıyı bazı müşterilerimizin deniz ve plaj konusunda telefonlarda bizi saatlerce soru yağmuruna tutmasına istinaden tatlı bir tepki olarak kaleme aldığımızı belirterek espirili üslubumuzu hoş göreceğinizi ümit ediyor, hepinizi sevgiyle kucaklıyoruz.

Bu dökümanı pdf olarak indirmek isterseniz, buraya tıklayın.

5) KUMSAL CLUB CARD başvurusunu NASIL YAPABİLİRİM?

KUMSAL CLUB CARD başvurusu yapabilirsiniz.

Bana Kumsal Butik Otel’de bir gün konaklamak yetmez, ben sizin sürekli müşteriniz olmak istiyorum diyorsanız, o zaman otelimizin Kumsal Club Card üyelik formunu doldurmanızı öneririz.

[Form id=”2″] Hizmetler

Kumsal Club Card, Kumsal Butik Hotel Büyükada misafirlerinin özel ayrıcalıklardan faydalanmaları için hazırlanan bir karttır. Kumsal Butik Otel’in sunduğu hizmetlerden yararlanmak ve Kumsal Butik Otel ile ilgili son gelişmelerden haberdar olmak için üye olmanız yeterli. Üstelik tamamen ücretsiz!

Lütfen adınızı, soyadınızı, telefonunuzu ve email adresinizi yukarıdaki boşluklara giriniz. Sistem yöneticimiz, üyeliğinizi onayladıktan sonra size bir Üyelik numarası gönderecektir.

KUMSAL CLUB CARD AYRICALIKLARI

 • Haftaiçi otel konaklamalarında % 20 indirim.
 • Haftasonu otel konaklamalarında % 15 indirim.
 • Kumsal Butik Hotel’de onuncu konaklama ücretsiz. Önemli not: ücretsiz konaklama cumartesi dışında bir gün yapılabilir sadece.
 • Doğum günü, çay partileri ve diğer özel gün kutlamalarında % 15 indirim.
 • Rezervasyonlarda öncelik Kumsal Club Card sahiplerine verilecektir.
 • Kardeş işletmelerde (TREK Bisiklet, T-Shoes, T-Butik, Prenses Koyu Plajı, Crepso restaurant) %10 indirim.
 • Anlaşmalı işletmelerde (Büyükada restoranları) liste fiyatı üzerinden %10 indirim. Bu işletmelere Kumsal Butik Otel tarafından yönlendirildiğinizi söylediğiniz taktirde liste fiyatı üzerinden %10 indirim yapacaklardır.
 • TREK Bisiklet‘ten bisiklet kiralamada % 10 indirim.
 • Tuba Butik ve T-Shoes‘dan yapılacak alışverişlerde % 10 indirim.
 • PRENSES KOYU PLAJI‘na ücretsiz motor servisi ve plaj ücretinde %25 indirim.
 • Anlaşmalı olduğumuz AŞIKLAR FAYTON Turizm A.Ş. faytoncuları ile en ucuz ve en kaliteli ada turu garantisi veriyoruz. Büyükada’da fayton turu ile ilgili tüm merak ettiklerinizi fayton-ile-buyukada-turu
  linkinden öğrenebilirsiniz. AŞIKLAR FAYTON Turizm A.Ş.

Kumsal Club Card hakkında daha detaylı bilgi edinmek için şu web sitesini ziyaret ediniz: Kumsal Club Card

6) ÖNERİ ve ŞİKAYETLERİNİZİ İLETMEK İÇİN

Öneri ve şikayetlerinizi bize iletebilirsiniz.

Hizmet kalitesini mükemmelleştirmek adına, siz değerli misafirlerimizin düşüncelerini çok önemsiyoruz. Sizlere daha iyi bir hizmet vermek adına, yardımınızı istiyoruz. Personelimizden yeterince ilgi, alaka ve yardım alamadığınızı veya yanlış bilgilendirildiğinizi düşünüyorsanız, lütfen ilgili personelin ismini ve yardım alamadığınız konuyu müşteri memnuniyeti formunu kullanarak bize aktarın. Bu mesajlar tüm otel yönetiminin posta kutusuna anında düşmektedir ve tahmin edeceğinizin ötesinde bir önemle dikkate alınmaktadır. Otelimizin hizmet kalitesini mükemmelleştirmek adına sizin düşüncelerinize çok değer veriyoruz. Lütfen otelimizi daha mükemmel bir hale getirmemiz için görüşlerinizi bizlerle paylaşın.

7) BÜYÜKADA’ya NASIL GELİNİR?

BÜYÜKADA’ya gelmek çok kolay, çünkü denizde trafik yok:)

Prens Adalarına gitmenin hem kışın hem de yazın pek çok yolu var. Temelde 2 tip tarife vardır, Haziran ortası ile Eylül ortası arasında “Yaz Tarifesi”, Eylül ile Haziran arasında ise “Kış Tarifesi” geçerlidir.

Anadolu yakasından Adalara direkt sefer olan iskeleler Bostancı, Kartal ve Maltepe’dir. Avrupa yakasından Adalara direkt sefer olan iskeleler Kabataş, Avcılar, Eminönü ve Karaköy’dür.

Büyükada’ya nasıl gelineceği ile ilgili çok detaylı bilgiye şu web sayfamızdan ulaşabilirsiniz:

Büyükada’ya nasıl gelinir

Emin olun ki tüm sorularınızın yanıtını bu web sitesinde bulacaksınız.

KUMSAL BUTİK OTELE NASIL GELİNİR?

Otelimize nasıl gelebileceğiniz konusunda detaylı bilgiye şu web sayfamızdan ulaşabilirsiniz:

http://www.kumsalbutik.com/bize-ulasin/

Kısaca burada da anlatmaya çalışalım otelimize ulaşımı. Kumsal Otel, Anadolu yakasının ayrıcalıklı alışveriş bölgesi olan Bağdat caddesine yarım saat mesafede, Avrupa yakasının ayrıcalıklı alışveriş bölgesi olan Nişantaşına ve şehrin turistik merkezlerine ise deniz ulaşımı ile yaklaşık bir saat uzaklıkladır. Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanından ise 60 dakika uzaklıktadır. Büyükada’ya 3 degisik deniz araci ile gelinebilir: vapur, deniz otobusu ve motor. Kabataş, Kadıköy ve Bostancı’dan vapur seferleri bulunmaktadır. Kabataş, Bostancı, Maltepe ve Kartal’dan motor seferleri bulunmaktadır. Kabataş ve Bostancı’dan deniz otobüsü seferleri bulunmaktadır. Tum bu değişik ulaşım araçlarının tarifeleri aşağıdaki siteden bulunabilir:

VAPUR, DENIZ OTOBUSU ve MOTOR SAATLERI
Vapur/Motor tarifelerine kolayca ulaşmak için mükemmel bir site var. Buradan bakabilirsiniz.

KUMSAL BUTİK OTELİN KONUMU:

Kumsal Otel, ismini konumlanmış olduğu kumsal mevkiisinden almış olup, vapur iskelesinden sadece 2 dakika yürüme mesafesindedir. Adanın en güzel köşkleri ve villaları arasında yer alan Kumsal Otel, merkeze cok yakın olmasına rağmen, bir yandan da adanın en sakin ve huzurlu muhitlerinden birinde yer almaktadır.

YOL TARİFİ: Vapur iskelesinden otele gelmek için, iskeleden çıktıktan sonra sahildeki restoranların önünden 2-3 dakika yürüyüp Adalar belediyesine varacaksınız. Otelimiz paralel sokakta 100 m ileride yer almaktadır.

GOOGLE MAPS’teki görüntümüz

ADA İÇERİSİNDE ULAŞIM:

Adada ulaşım için, bisiklet veya atlı faytonlar kullanılmaktadır. İtfaiye, polis, belediye ve sağlık kurumlarınca kullanılan araçlar haricinde motorlu araç kullanımına izin verilmemektedir, dolayısıyla gürültü veya hava kirliliği yoktur.

8- HAVA MUHALEFETİ ADAYA GELMEYİ ENGELLER Mİ?

Çok sık aldığımız sorulardan bazıları da şunlardır: “Lodos olursa, vapurlar çalışmazsa, fırtına patlarsa, kar yağarsa biz adaya nasıl geleceğiz?” ya da “Hava muhalefeti olursa biz adada mahsur kalırsak ne olacak?”.

Biz bu sorular karşısında şaşkınlığımızı gizleyemeyip gözlerimizi yuvarlıyoruz desek yalan olmaz. Tamam Büyükada bir ada ama anakaraya çok yakın bir ada. Evet bir ada ama burada Robinson Crusoe hayatı yaşamıyoruz. Bir kere kar ve yağmurdan vapur ve motor seferleri hiç etkilenmiyor. Ulaşım araçlarının tek etkilendiği hava koşulları lodos. Lodos olduğu zaman 1 veya 2 vapur seferi iptal edilebiliyor. Fakat lodos olma olasılığı o kadar düşük ki. Koca bir kış geçer, lodos en fazla 3 ya da 3 kere olur. Onun da size denk gelme olasılığı çok düşük. Şöyle düşünün: 6 aylık kış sürecinde 180 gün var. 180 günde lodos olabilecek 2 günden birinin size denk gelme ihtimali 1/90 = 0.011. Kısacası çok düşük bir ihtimal. Üstelik de lodos olan günlerde, lodosun olduğu ilk 1-2 saatte 1-2 vapur seferi iptal olur. Kısacası lodosa yakalanma veya lodostan dolayı mahsur kalma ihtimaliniz çok zayıf. Soru olarak bile sormaya değmez.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Otel Hakkında Bilgi İçin Telefon : +90-216-382-12 58
Rezervasyon İçin Cep Telefonu : +90-531-337-33 30
Faks :
+90-216-382-12 59
E-mail :
info@kumsalbutik.com
Adres : ALTINORDU CAD. NO:32 BÜYÜKADA / İSTANBUL

Yol Tarifi : Vapurdan indikten sonra denizi arkanıza alıp sola döneceksiniz. Sahildeki restoranların arasından ilerleyerek Adalar Belediyesine ulaşacaksınız. Belediye binasının yan tarafından paraleldeki Altınordu caddesine geçeceksiniz. Kumsal Butik Otel Adalar Belediyesinin 100 metre ilerisindedir. Tabelasını göreceksiniz zaten.

 

ÇOK SIK KARŞILAŞTIĞIMIZ SORULARIN YANITLARI
ULAŞIM HAKKINDA BÜYÜKADA’DA AKTİVİTE OTELİMİZDE FORMLAR
GOOGLE MAPS görüntümüz
BÜYÜKADA’ya nasıl gelinir?
ULAŞIM TARİFESİ
FAYTON TURLARI
BÜYÜKADA’yı GEZELİM
BİSİKLET TURLARI
RESTORANLAR
PRENSES KOYU PLAJI
PLAJ Alternatifleri
ODALARIMIZ
ODA SÜSLEMELERİ
MEMNUNİYET ANKETİ
Hakkımızdaki Yorumlar
Bizden Haberler
KUMSAL CLUB CARD
insan kaynakları
Mail-Order Formu
Express Check-In