Prenses Koyu Plajı

Sevgili misafirlerimiz

Büyükada’da birçok denize girme alternatifi vardır. Biz burada birkaç tane alternatifi tanıtmaya çalışacağız. Size büyük harflerle, altı çizili, kalın harflerle ve hatta hatta 40 punto yazılarla, YALVARIYORUZ,  Y-A-L-V-A-R-I-Y-O-R-U-Z, yalvarıyoruz, lütfen lütfen lütfen lütfen Büyükada’daki plajlar ile ilgili şeyleri google’dan araştırın ve kendiniz keşfedin. Lütfen lütfen lütfen lütfen sırf plajlar hakkında soru sormak için bizi aramayın. Biz plaj sorularından inanılmaz derecede yoruluyoruz. Burası bir otel ve bizim kendi plajımız yok. Bu plaj bilgilerini de size yardım olsun diye buraya koyduk.

İlk olarak PRENSES KOYU PLAJI‘ndan bahsedeceğiz. Sonra da otele yakın özel veya halka açık yerlerden bahsedeceğiz.

Prenses Koyu Plajının telefon numarası: 0216-382-62 25 dir. Plaj için soru sormak isterseniz lütfen onları arayınız.

Buradaki bilgileri pdf olarak indirmek isterseniz, buraya tıklayın.

 

ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ PLAJ: PRENSES KOYU PLAJI

KUMSAL BUTİK OTEL olarak PRENSES KOYU PLAJI ile anlaşmamız var. KUMSAL BUTİK OTEL’de konaklayanlar haftaiçi günlerde PRENSES KOYU PLAJI’ndan yaklaşık %10 oranında indirimli olarak yararlanmaktadır. Dikkat dikkat!!!! Sadece haftaiçi günlerde indirimli yararlanabiliyorsunuz. Haftasonu plajlar çok yoğun oluyor. Haftasonları bir indirim söz konusu değildir!

Aşağıda PRENSES KOYU PLAJI ile ilgili tüm detayları bulabilirsiniz. PRENSES KOYU PLAJI’na 4 değişik şekilde gidebilirsiniz: yürüyüş, fayton, bisiklet ve ücretsiz TEKNE ile!

İSKELEDEN ÜCRETSİZ TEKNE SERVİSİ…

Büyükada İskelesi’nden Prenses Koyu’na ücretsiz motor servisi vardır. Büyükada’ya ulaştıktan sonra Vapur iskelesi ile Deniz otobüsü İskelesinin arasında kalan Mavi Marmara iskelesinin yanından ücretsiz servis yapan Prenses Koyu Plajı teknesini kullanabilirsiniz. Teknenin Büyükada iskelesinden Prenses Koyu Plajı‘na gitmesi 10 dakika sürer. Çok konforlu bir yolculuktur. İskelenin sağ tarafından kalkan tekne ile plaja geliş-gidişlerden ücret alınmaz. Plaj giriş ücretlerini aşağıda bulabilirsiniz. Plaj giriş ücretine şezlong, şemsiye, minder, duş kullanımı ve Büyükada İskelesi’nden Prenses Koyu’na tekne ile ulaşım ücreti dahildir. Tüm bu hizmetler dikkate alındığında, plaj ücretinin oldukça makul olduğu görülmektedir.

MOTOR SERVİS SAATLERİ …

  • 10:00 – 11:00 – 12:00 – 13:00 ve 14:00 saatlerinde Prenses Koyu’na gidiş yapılacaktır.
  • Doğal olarak giden motorlar geri dönmektedir. Geri dönüşler 17:00 ve 18:00’dadır. Bu saatler dışında geri dönmek isterseniz, kendi imkanlarınızla geri dönmeniz gerekecektir.
  • Yoğunluk durumuna göre saatlerde değişiklik yapılabilir. Bu değişiklikten ne KUMSAL BUTİK OTEL ne de PRENSES KOYU PLAJI sorumlu tutulamaz.
  • Büyükada Prenses Koyu’na en az bir bayan eşliğinde giriş yapmanız gerekmektedir.

GELELİM ÜCRETLERE

PRENSES KOYU PLAJIna giderken, tekneye binerken plaj görevlisine ödemeyi vererek, plaja rahatça gidebilirsiniz.

 Prenses Koyu Plajı Giriş Ücreti (Kişi Başı)
  Kendiniz giderseniz KUMSAL BUTIK OTEL’den giderseniz
Pazartesi – Cuma 25 TL 23 TL
Cumartesi 30 TL 30 TL
Pazar 30 TL 30 TL

Plaj giriş ücretine şezlong, şemsiye, minder, duş kullanımı ve Büyükada İskelesi’nden Prenses Koyu’na tekne ile ulaşım ücreti dahildir. Tüm bu hizmetler dikkate alındığında, plaj ücretinin oldukça makul olduğu görülmektedir.

Prenses koyuna gitmek için diğer alternatifler ise

1) Yürümek: Bedava. Yürüyerek gitmek 40 dakika sürer. Yürümek güzel birşeydir, yüzmeden önce güzel bir kondisyon yapmış olursunuz. Ayrıca yürüyüş parkuru çok güzel yerlerden geçmektedir. Ama yolun uzunluğundan dolayı, diğer ulaşım alternatiflerini seçmediğiniz için partnerinizle ilişkiniz zedelenebilir.  Kumsal Butik Otel bu tür durumlardan sorumlu tutulamaz:)

2) Bisiklete binmek: Bisiklete binerek gitmek için TREK Bisiklet‘ten bisiklet kiralanabilir. Günlük bisiklet kirası kişi başı 15 veya 20 TL civarındadır. Bisiklete binerken dikkat edin. Kendi can güvenliğinizi ve başkalarının can güvenliğini riske atacak davranışlardan kaçının.

3) Faytona binmek: Prenses Koyu Plajına faytonla gitmek 30 TL civarındadır.

 

OTELE YAKIN DENİZE GİRİLEBİLECEK YERLER:

Sevgili misafirlerimiz,

Bizim otelimizin önünde direk kendi plajımız yoktur. Otelimiz sahile paralel olan ALTINORDU caddesinde yer almaktadır. Otelden çıkıp 40-50 adım yürüdüğünüzde sahil boyunca uzanan halka açık bir kıyı şeridine ulaşacaksınız. Kimi misafirlerimiz buradan denize girerken, kimi misafirlerimiz de özel plajları tercih etmektedir.

Otele yakın bir yerde denize girmek isterseniz, size önereceğimiz alternatifler şunlar olacaktır:

(1) Ada halkının da denize girdiği halka açık iskele: Otele 3 dakika yürüme mesafesindedir. Ücretsizdir. Burasının Büyükada sahilinde ve Marmara denizinde bir yer olduğu unutulmamalıdır. Biz sadece otelimizden sorumluyuz, Marmara denizinden değil:) Burada umduğunuzu bulamazsanız, bizi sorumlu tutamazsınız!

(2) ABİDİNİN YERİ (özel plaj): Otele 3 dakika yürüme mesafesindedir. Ücretlidir. 1 numarada bahsedilen ücretsiz halka açık iskelenin hemen yanıdır. Biri ücretli, diğeri ücretsiz. Takdir sizin!

(3) SU SPORLARI KLÜBÜ: Otele 3 dakika yürüme mesafesindedir. Ücretlidir. İçinde havuz bulunmaktadır. Normalde buraya sadece yıllık yüklü miktarda bir ücret ödeyen üyeler alınmaktadır. Oldukça elit bir üye populasyonu vardır. Eğer kapıdan ücret ödeyerek girebiliyorsanız, hiç düşünmeden girin:) Telefon numaraları: (0216) 382 7576. Web siteleri: SU SPORLARI KLÜBÜ

(4) NAKİBEY PLAJI: Otelimize 20 dakika yürüme mesafesindedir. Ücretlidir. Hem yürüyerek hem de tekne ile gidebilirsiniz. Pek çok plaj nizam tarafında (vapurdan inince adanın sağ tarafı) yer alırken, bu plaj maden tarafında (vapurdan inince adanın sol tarafı) yer almaktadır. Telefon numaraları: (0216) 382 4501. Web siteleri: NAKİBEY PLAJI

Otele yürüme mesafesinde olan denize girilebilecek bu alternatiflerin harita üstündeki yerlerini aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

Otel Hakkında Bilgi İçin Telefon: +90- 0216-382-1258 (Plaj hakkında soru sormak için aramayın. Bizim plajımız yok.)

Rezervasyon İçin Cep Telefonu: +90-531-337-3330 (Plaj hakkında soru sormak için aramayın. Bizim plajımız yok.)

Faks : +90-0216-382-12 59

E-mail: info@kumsalbutik.com

Adres: ALTINORDU CAD. NO:32  BÜYÜKADA / İSTANBUL

Yol Tarifi: Vapurdan indikten sonra denizi arkanıza alıp sola döneceksiniz. Sahildeki restoranların arasından ilerleyerek Adalar Belediyesine ulaşacaksınız. Belediye binasının yan tarafından paraleldeki Altınordu caddesine geçeceksiniz. Kumsal Butik Otel Adalar Belediyesinin 100 metre ilerisindedir. Tabelasını göreceksiniz zaten.

Bunu daha büyük bir haritada görüntüle: Kumsal Butik Hotel Map