Fayton ile Büyükada Turu

Fayton Turu

Fayton ile büyükada turu için en güvenli adres: AŞIKLAR FAYTON Turizm A.Ş.

Anlaşmalı olduğumuz AŞIKLAR FAYTON Turizm A.Ş. faytoncuları ile en ucuz ve en kaliteli ada turu garantisi ediyoruz. AŞIKLAR FAYTON Turizm şirketinin sahibi doğma büyüme adalı olan ve 3 nesildir fayton hizmeti veren bir ailenin oğlu olan Büyükada’nın yağız delikanlılarından Halil İbrahim Bey’dir. AŞIKLAR FAYTON Turizm şirketinde çalışan diğer iki faytoncu da yıllardır bu mesleği icra eden, misafirlerimize çok nazik davranan Büyükada sakinlerinden Yusuf Bey ve Hasan Bey’dir. AŞIKLAR FAYTON Turizm A.Ş. faytoncularının en önemli özellikleri, kuru kuru ada turu yaptırmak yerine, arzu ettiğiniz takdirde yol boyunca size Büyükada hakkında bilgi verebilmeleridir. Kendilerine aşağıdaki numaralardan ulaşıp ada turu için randevu alabilirsiniz:

Fayton Turu AŞIKLAR FAYTON Turizm A.Ş.

 • Faytoncu Halil İbrahim: 0537-378-3359
 • Faytoncu Yusuf: 0536-349-7059
 • Faytoncu Hasan: 0536-713-6252

Fayton Turu

Adada iki çeşit tur yapabilirsiniz: Büyük tur ve küçük tur. Küçük tur 1 saat sürerken, büyük tur 1.5 saat sürmektedir. Büyük tur ve küçük tur güzergahlarını bu sayfanın sonundaki haritadan görebilirsiniz. Küçük tur güzergahı mor ile işaretlenmiştir. Büyük tur güzergahı ise ve mor ve yeşil ile işaretlenmiş güzergahların tamamını kapsamaktadır.

Fayton Turu

 

BÜYÜKADA RESMİ FAYTON TARİFESİ:

Büyükada 2012 resmi fayton ücret tarifesi listedeki gibidir. Hareket merkezi Araba Meydanı’dır.

fayton ile büyükada turu

 

Adada iki çeşit tur yapabilirsiniz: Büyük tur ve küçük tur. Küçük tur 1 saat sürerken, büyük tur 1.5 saat sürmektedir. Büyük tur ve küçük tur güzergahlarını aşağıdaki haritadan görebilirsiniz. Küçük tur güzergahı mor ile işaretlenmiştir. Büyük tur güzergahı ise ve mor ve yeşil ile işaretlenmiş güzergahların tamamını kapsamaktadır.

Fayton Turu

FAYTON SÜRÜCÜLERİNİN UYMASI GEREKEN KURALLAR:

 • Tarife kişi başına değil faytona uygulanır.
 • Beklemelerde her 15 dakika için 10,00 TL alınır.
 • Kurallara uymayan faytonlara 1-7 gün arası cezai müeyyide uygulamasına Emniyet Müdürlüğü, Belediye Zabıta Amirliği ve Esnaf Odası Yönetim Kurulu yetkilidir.
 • Gece saat 24.00 ten sonra % 50 oranında zamlı ücret alınır. Tarifeler görünür şekilde belirtilen yere asılır.
 • Faytona alınan 40 x 50 cm. ebadını aşan valiz başına 3,00 TL ücret alınır.
 • Cumartesi- Pazar günleri durak dışında müşteri almak yasaktır.
 • Faytona en fazla 4 büyük 2 çocuk binebilir. Sürücünün yanına başka bir kişinin oturması yasaktır.
 • Sürücüler Adalar Kaymakamlığı ve Belediyesinin belirlemiş olduğu kılık kıyafetleri giyecekler ve umumi temizliklerine özen göstereceklerdir.

NOT: Şikayetlerinizi fayton plakasını alarak 0 216 382 70 71 – 0 216 382 50 10 – 0 216 382 25 69 numaralı telefonlara bildirebilirsiniz.

BÜYÜKADA da Fayton turundan video görüntüleri:

 

Sıkça Sorulan Sorular